De Soundwest Sessies met Beiaard
DE SOUNDWEST SESSIES laten het muzikale erfgoed van Zuid-West-Vlaanderen weer klinken!Laat je verrassen door de rijke muzikale geschiedenis van onze streek tijdens een unieke reeks showcases waarin verleden en toekomst elkaar ontmoeten. Regionale artiesten brengen gloednieuwe creaties geïnspireerd op vergeten muzikale parels uit Zuid-West-Vlaanderen. Hiervoor slaan ze de handen in elkaar met een koor, koperensemble of beiaard, wat zorgt voor bijzondere en verrassende muzikale ontmoetingen. Daarnaast nemen onze centrale gasten je mee op een boeiende muzikale reis door muzikaal repertoire uit de regio. Elke showcase wordt voorafgegaan door een inspirerende lezing die extra duiding geeft.
Wil je deze unieke showcases van dichtbij beleven én getuige zijn van de live audio- en videocaptatie? Reserveer dan gratis je tickets en ontdek het muzikale erfgoed van Zuid-West-Vlaanderen zoals je het nog nooit hebt gehoord.
PROGRAMMA:
JAN VERHEYEN
Met vier beiaards in onze regio kon dit unieke instrument uiteraard niet ontbreken binnen het Soundwest-project. Jan Verheyen, bezieler van Bell's Lab, brengt zijn mobiele beiaard naar Kortrijk en neemt je mee op een boeiende reis door de geschiedenis en de veelzijdigheid van de beiaard. Van eeuwenoude melodieën tot hedendaagse klanken ontdek je waarom dit instrument al generaties lang een vaste plaats inneemt in ons muzikaal erfgoed. Als docent aan de Beiaardschool in Mechelen leidt Jan Verheyen de volgende generatie beiaardiers op en zet hij zich dagelijks in voor het behoud en de verdere ontwikkeling van dit bijzondere instrument. Een unieke kennismaking met een van de meest karaktervolle klanken uit onze regio.
BELL’S LAB
Van de oudste beiaardpartituur tot composities van regionale componisten als Herman Roelstraete, Ghislaine Pouseele, Erik Desimpelaere, Arthur Vermeulen en Koen Cosaert, aangevuld met hedendaagse werken en elektronische backingtracks: dit concert laat de veelzijdigheid van de beiaard in al haar facetten horen. De karaktervolle klank van de beiaard inspireerde ook enkele regionale artiesten, die het instrument een plaats gaven in een gloednieuwe creatie.
NIEUWE CREATIES
Regionale artiesten gingen de uitdaging aan om een Vergeten Muzikale Parel nieuw leven in te blazen. Ze maakten een eigentijdse bewerking van een bestaand werk, zodat dit muzikaal erfgoed ook toekomstige generaties kan blijven inspireren. Tijdens deze showcase ontdek je nieuw talent, verrassende interpretaties en de rijke muziekgeschiedenis van onze regio. Enkele artiesten laten zich daarbij inspireren door de karaktervolle klank van de beiaard. Sander Boury liet zich inspireren door Contemplation van François Glorieux, Echonativ gaat aan de slag met Vreemde Vogels van Claire Vanhonnacker, Schelpenman laat iedereen dansen op zijn interpretatie van Jungle Fever van Willy Albimoor en Ruth Kindt geeft Fernando van Lily Diamond een eigentijdse invulling.
Praktische informatie
-
Conservatoriumplein 1, 8500, Kortrijk
-
18.09.26
-
19:30 – 21:30